ЗСУ щодня «вистрілюють» річний запас артснарядів європейської країни в мирний час – FT

24

Фото: General Staff of the Armed Forces of Ukraine

ЗСУ щодня роблять понад 5 тисяч артвистрілів, що дорівнює річному замовленню невеликої європейської країни в мирний час, розповів Financial Times виконавчий директор норвезької збройової компанії Nammo Мортен Брандтзег, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Такі темпи ускладнюють поповнення арсеналів самих країн, які допомагають Україні вже наявною зброєю.

За словами Брандтзега, деякі компоненти користуються таким високим попитом, що час їхньої доставки збільшився з місяців до років.

Це призвело до пошуку вихідних матеріалів — від хімічних речовин для вибухових речовин до металів та пластмас для запобіжників та артилерійських гільз. Більшість компаній збільшила виробничі зміни напередодні очікуваних замовлень від національних урядів і наймає більше людей.

Разом з тим найбільший оборонний підрядник Німеччини Rheinmetall будує новий завод з виробництва вибухових речовин в Угорщині для розв'язання проблеми дефіциту. Вибухівка, вироблена на новому заводі, буде використовуватися в тому числі для артилерійських, танкових і мінометних боєприпасів. Компанія також відновила виведені з експлуатації боєприпаси та "придбала великі запаси важливих матеріалів".

Проблема, за словами виконавчого директора британської компанії Denroy Кевіна Макнамі, полягає "не стільки у наших можливостях, скільки в тому, що терміни виготовлення деяких матеріалів дуже великі — для деяких спеціалізованих матеріалів це може становити шість місяців".

Повідомляться, що поспіх з переозброєнням і перспектива війни, "яка триватиме якийсь час", викликали суперечки про необхідність об'єднання закупівель в ЄС, попри його окремі промислові бази.

Країни також розглядають можливість подальшої співпраці. Наприклад, Франція в січні оголосила, що буде працювати з Австралією над спільним виробництвом і відправкою в Україну декількох тисяч 155-мм артилерійських снарядів.

В Євросоюзі цим займається створене ще в 2004 році Європейське оборонне агентство. Однак для прогресу знадобиться час.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube