Чим відрізняється віртуальний сервер від віртуального хостингу?

247

Якби довелеося складати рейтинг найпопулярніших питань, ця тема мабуть зайняла б один із верхніх рядків хіт-параду. Тому ми пропонуємо вам поговорити про відмінності між віртуальним сервером (VPS) та віртуальним хостингом. Отже, якщо ви ще не визначилися, чи потрібен вам приватний віртуальний сервер, чи вам і в компанії інших користувачів затишно, то давайте це з’ясуємо разом.

Коли перед вами вже постало питання “віртуальний хостинг або VPS – що вибрати?“, насамперед слід звернути увагу на способи організації цих технологій. Найчастіше, для наочності, їх порівнюють із житлом, де мешкають ваші дані.

Віртуальний хостинг – це така собі комунальна квартира у великому будинку, де всі клієнти живуть разом, і ховають свої секрети один від одного за фіранкою. Це, проте, не заважає їм дружити, хоч іноді сварки неминучі.

VPS, він же – приватний віртуальний сервер, – це та ж сама квартира (але вже не комунальна), в тому ж самому будинку, але вона необмежена за своїм “метражем” і яка по праву належить тільки вам. Сусідні квартири також майже завжди заселені, але мешканці всього будинку зовсім не турбують один одного.

Якщо ж відійти від асоціацій, то звичайний хостинг – це деяка кількість віртуальних машин, які розташовуються на одному фізичному сервері. Принцип роботи виглядає так: безліч клієнтів “живуть” в одному віртуальному просторі. Усі ресурси, які надано їм у користування, — загальні, але за деяких умов ці ресурси можливо рівномірно розділити між усіма.

Ця послуга відмінно підійде клієнтам із відносно невеликими навантаженнями та базовим функціоналом (стандартні панелі управління, “адмінки” сайтів тощо). Але не варто забувати про те, що будь-який з ваших сусідів може виявитися недостатньо відповідальним, і в якийсь момент ваша база даних може просто “підвиснути”, тому що хтось не розрахував навантаження і забрав на себе надто багато ресурсів.

VPS – це віртуальна машина, яка “крутиться” на фізичному сервері. Так, таких “віртуалок” на одному “залізі” теж може бути кілька, але тут клієнт отримує абсолютно незалежний майданчик, доступ до ресурсів якого має тільки він сам. Виходить, що умовний власник віртуального сервера ні від кого не залежить, а отже будь-які збої системи через надмірне навантаження виключені, звісно, якщо користувач придбав достатню кількість ресурсів під потреби свого сайту. Одна з головних переваг сервера перед хостингом – це можливість встановлювати будь-які операційні системи, панелі керування, програми тощо.

На сторінці https://hosting-top10.com/vps-vds/ можна більш детально дізнатися про віртуальни сервери та переглянути тарифні плани VPS відомих українських хостинг-провайдерів.

Базовим адмініструванням віртуального хостингу займаються спеціалісти компанії-провайдера. Проте, якщо ви купуєте VPS-сервер, ви повинні мати деякі навички адміністрування, адже встановлення, налаштування та загалом підтримка всіх ваших додатків, скриптів, сайтів чи терміналів відтепер – ваша турбота. Правда, як додаткова послуга при покупці віртуального сервера ви можете придбати адміністрування VPS, але знову ж таки, йдеться про підтримку самого сервера, а не про те, що у вас на ньому знаходиться.

Як ми вже зазначили вище, віртуальний хостинг поєднує на одному майданчику велику кількість користувачів. Тобто збої в роботі теоретично можливі, якщо, припустимо, кількість відвідувачів на сайті одного з клієнтів хостингу раптово збільшиться. Це позначиться на роботі сайтів інших користувачів, адже ресурси розподілені між усіма “мешканцями” хостингу, і надаються вони фактично “на вимогу”, тому не завжди рівномірно. І, хоча у тарифних планах прописана визначена кількість ресурсів, це не завжди може убезпечити вас від непередбачених обставин.

У випадку з VPS про такі прецеденти можна забути. Швидка реакція сервера гарантована, адже ви самі вибираєте конфігурацію, яка забезпечить вас достатньою кількістю ресурсів для нормального функціонування вашого сайту. До того ж політики доступу теж визначаєте ви самі. У пакет послуги входить root-доступ, за бажанням ви можете поділитися з кимось своїми паролями та дозволити користуватися вашою “віртуалкою”. Але, на свій страх і ризик.

Що стосується віртуального хостингу, то той факт, що один фізичний сервер обслуговує багато сайтів різних клієнтів, звичайно дозволяє зробити ціну такої послуги максимально комфортною для користувача. Середня вартість базових бюджетних планів віртуального хостингу знаходиться в межах 30-70 гривень на місяць. При купівлі хостингу на рік і більше всі провайдери дають великі знижки – від 20% до 40%, в залежності від тарифного плану.

На противагу хостингу, VPS стандартної конфігурації на базі ОС Linux буде коштувати значно дорожче – в середньому від 150 до 300 гривень на місяць.

То що краще – віртуальний хостинг чи VPS?

Ваш вибір залежить від тих завдань, які вам необхідно вирішити, а також від навантаження, яке буде робити ваш сайт на сервер. Перш ніж приймати рішення, оцініть необхідну кількість ресурсів, які можуть вам знадобитися, спрогнозуйте можливу відвідуваність сайту, та відзначте, які саме можливості вам потрібні для роботи, якими додатками ви користуєтеся, чи вистачить ваших компетенцій, щоб адмініструвати сервер самотужки чи доведеться скористатися послугами фахівця.

Після цього ви можете звернутися до хостинг-провайдера, який допоможе вам вибрати найкраще рішення за оптимальною ціною.

Предыдущая статьяКНДР назвала эксперта ООН по правам человека «марионеткой» США
Следующая статьяВ Аргентині почався спалах невідомої медицині пневмонії