Думали, що це для Кремля: тіктокери з РФ за гроші озвучили пропагандистську маячню. ВІДЕО

105

Будь-яку нісенітницю нібито на замовлення російської влади блогери озвучували в середньому за 100 євро.

Журналісти провели "контрольну закупівлю" патріотичного контенту від російських TikTok-блогерів, представившись замовниками від Кремля.

За 100 євро (середня ціна замовного ролика) чимало тіктокерів були готові озвучити навіть найабсурдніші політичні тези, йдеться в розслідуванні The Insider, інформує UAINFO.org.

Наприклад, на співпрацю пішла блогерка Юлія Пятніковська, яка раніше знімала відео про те, як РФ чудово обходиться без європейських продуктів і курортів. Вона погодилася зняти відео "для Кремля" за 7000 рублів (близько 97 доларів) і сказала, що раніше брала стільки ж за виконані на замовлення патріотичні відео.

Пятніковській запропонували викласти відео про те, що у відступі російських військ винні не генерали, а прокремлівські блогери. Придумати, як звинуватити блогерів у відступі армії, дівчина не змогла, і запропонувала зняти ролик про те, що російська армія пішла з-під Києва, щоб організувати гуманітарний коридор. "Шедевр" так і не був опублікований – блогерка перестала вести сторінку в соцмережі.

Читайте також: "Вкиди і наративи розколу": як російська пропаганда намагається погіршити відносини між поляками і українцями

Журналістам також вдалося за кілька тисяч рублів замовити відео про те, що російський диктатор Володимир Путін приймає ванни з оленячої крові. У ролику блогери мали сказати, що це нормально і так робили Йосип Сталін і Володимир Ленін.

Серед тіктокерів, які співпрацюють з агентством 19-річного Юри Хомича, до якого звернулися The Insider, відмовився від виконання такого замовлення тільки один. Блогер заявив, що "не знає, як зробити" такий ролик. Журналісти показали кілька готових відео від російських блогерів на цю тему.

Також блогери погоджувалися записати відео з іншими безглуздими заявами. Наприклад, що президент України Володимир Зеленський насправді єврей, а його прізвище – Байрактар. Цей ролик погодилося зробити кілька тіктокерів.

Примітно, що безліч росіян брали за таке замовлення 1-5 тисяч рублів і не загадувалися над запитаннями щодо змісту відео. Але були і ті, хто через те, що це політичний контент, запитував по 40 тисяч рублів (555 доларів) за один ролик.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяСкільки загалом грошей Україна отримала з початку вторгнення росії
Следующая статья«Он просто умирает»: болезнь желтой полосы опустошает коралловые рифы Таиланда