Запуск нового космічного корабля для повернення астронавта NASA і двох російських космонавтів з Міжнародної космічної станції затримується через витоки.
Через проблеми з космічними кораблями астронавти можуть застрягти на МКС на зайвих півроку, пише The Washington Post., передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
Екіпаж у складі астронавта NASA Френка Рубіо і російських космонавтів Сергія Прокоп'єва і Дмитра Петеліна відправився на Міжнародну космічну станцію на кораблі "Союз МС-22" у вересні. Зазвичай екіпажі змінюються після шестимісячного перебування на космічній станції, зворотний рейс був призначений на березень.
Змінний екіпаж мав прибути на МКС на наступному космічному кораблі "Союз МС-23". Однак після того, як на "Союз МС-22" стався витік, "Роскосмос" вирішив, що космонавтам небезпечно летіти додому на цьому кораблі, як планувалося спочатку – "Союз МС-23" було вирішено використовувати як замыну. Його запуск мав відбутися 19 лютого, однак був відкладений на березень після того, як минулого тижня російські інженери в центрі управління польотами під Москвою виявили, що на ще одному космічному кораблі – вантажному "Прогресі" – також є витік охолоджуючої рідини. Тепер NASA і "Роскосмос" вивчають, що викликає ці витоки, чи пов'язані вони між собою, і чи можуть аналогічні проблеми виникнути у нового корабля "Союз МС-23".
До прибуття нового екіпажу, щонайменше до вересня 2023 року, Рубіо, Прокоп'єв і Петелін матимуть залишатися на МКС. У сукупності вони змушені будуть пробути на станції близько року. У NASA зауважували, що екіпаж готовий до цього.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube