Держдеп США передрік Путіну долю Мілошевича і Піночета

133

Держдеп США передрік Путіну долю Мілошевича і Піночета

Президент Росії Володимир Путін не уникне міжнародного суду над собою, хоча поки і вважає себе невразливим для правосуддя.

Про це в інтерв'ю Current Time заявила посол Держдепартаменту США з особливих доручень у сфері глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

За її словами, Путін і його поплічники у війні можуть "насолоджуватися безкарністю", поки знаходяться в Росії. Однак так буде не завжди.

"Багато колишніх лідерів, таких як Слободан Мілошевич, Аугусто Піночет з Чилі або Гіссен Хабре з Чаду, ніколи не думали, що вони побачать судову залу зсередини, і думали, що вони будуть десь насолоджуватися безпечним раєм вічно. Але всі троє помилялися", — зазначила Ван Шаак.

Читайте також: Буданов про закінчення війни: зараз 70-та хвилина "матчу", а вирішальні бої будуть весною

Дипломат визнала, що в цьому плані багато чого буде залежати від політичної ситуації в самій Росії. Але якщо Путіну і його спільникам "доведеться шукати притулок в іншому місці", до цього моменту вже повинні бути зібрані для суду всі докази їхньої вини.

"Червоний ордер", виданий Інтерполом, діятиме в будь-якому місці. Тому будь-яка країна буде уповноважена їх заарештувати, помістити під варту і в кінцевому підсумку передати їх до суду", — сказала Ван Шаак.

Також дипломат зазначила, що переслідування російських воєнних злочинців може стати дуже тривалим процесом, який розтягнеться на ціле покоління.

Спецтрибунал для Путіна

В даний час у міжнародного співтовариства вже сформувалася думка, що Путін повинен бути притягнутий до кримінальної відповідальності за війну в Україні. В січні Європарламент ухвалив резолюцію про створення спецтрибуналу для Путіна і Лукашенка.

Читайте також: Все пішло жахливо не так: FT дізналася, як Путін готував вторгнення в Україну

Як пояснила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок, постійно діючий Міжнародний кримінальний суд не може судити Путіна, оскільки Росія не визнає його юрисдикцію. Тому країни-партнери України повинні створити "одноразовий" трибунал спеціально для суду над Путіним і Лукашенко.

При цьому влада Нідерландів висловила готовність створити спецтрибунал за підтримки ООН для розгляду справ про вторгнення і військові злочини РФ в Україні. Саме в цій країні розташований знаменитий Гаазький трибунал, тому країна має досвід створення подібних судових органів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяВ розвідці назвали фактори, що змусять рф вивести свої війська з території України: подробиці
Следующая статьяПольша установит противотанковый заслон на границе с беларусью и россией