Цього року Україна може зіткнутися з дефіцитом електроенергії вже влітку, хоча зазвичай теплі місяці проходять із надлишком потужності.
Як пише "РБК-Україна", серед причин дефіциту електрики — стан енергосистеми після російських атак та необхідність виводити блоки у планові ремонти перед наступним опалювальним періодом, інформує UAINFO.org.
Так, у прес-службі "Укренерго" зазначили, що ремонтна кампанія цього літа буде найважчою за історію нашої держави.
Відповідно до звіту Світового банку, 60% української генерації зазнало пошкоджень обстрілами та ракетними атаками. Значний відсоток електростанцій все ще перебуває під ворожою окупацією.
"І це буде перше літо в історії України, коли нам не буде доступна Запорізька атомна електростанція, яка займала майже 25% в структурі виробництва електроенергії", — заявили у прес-службі.
Повідомляється, що в минулі роки, коли влітку в ремонт йшли блоки великих електростанцій, їх заміняли інші великі електростанції.
Читайте також: "Генератор не продавайте": РФ може готувати масовані удари восени для блекауту в Україні
При цьому варто пам'ятати, що літо — це традиційний період для ремонтної кампанії атомних енергоблоків. Цього сезону ситуація ускладнюється тим, що всі великі ТЕС і ГЕС зазнали пошкоджень від обстрілів. Тому енергетики мають додаткові виклики, бо через пошкодження ремонти триватимуть довше і є більш складними.
Директор спеціальних проєктів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев розповів, що тільки на об'єкти енергетичної інфраструктури було здійснено 15 ракетних та 18 дронових атак, майже 2 тисячі різних засобів ураження так чи інакше пошкодили ці об'єкти.
Наразі зберігається хиткий баланс, темпи відновлення вищі, ніж темпи їхнього руйнування, тому що обстріли й далі продовжуються.
"Хиткий баланс означає, що вразі якщо з якихось причин виводиться з ладу або відбувається аварійне вимкнення якогось енергоблока, то українська система потребує імпорту. Але якщо це буде аварійне вимкнення великої кількості енергоблоки — 3-4 потужністю від 300-500 МВт — то імпорт не зможе компенсувати ці втрати", — додав Рябцев.
Читайте також: Спершу ЗАЕС треба розмінувати: експерт пояснив алгоритм повернення станції Україні
Директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко зазначив, що зараз починається літня кампанія до підготовки до осінньо-зимового періоду, тому блоки виводяться в ремонт.
"Наприклад, сьогодні з 9 атомних блоків працюють 6, три знаходяться в ремонті. Десь в червні, липні та серпні ці блоки будуть виведені в ремонт по максимуму. Крім того, будуть виведені блоки теплових електростанцій. Тож в цей час може відбуватися певний дефіцит потужності. Я думаю, до 1 ГВт в пікові години. Але безумовно, не буде такої критичної ситуації в енергетиці, яка була в зимовий період", — розповів він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube