Загроза вибухонебезпечного предмета: як біля школи 143 у Дніпрі знайшли гранату

28

У понеділок, 14 жовтня біля школи №143 виявили бойову гранату та знешкодили її. Але після цього в інших школах міста почалися побоювання. Ми живемо в непрості часи, і якщо учням все правильно пояснювати, то небезпеку можна оминути.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на департамент гуманітарної політики ДМР.

Гранату вчора знайшли випадково, вона була одного кольору з пожовклим листям. Відразу зреагували батьки та працівники школи. Вони огородили небезпечну територію та проконтролювали ситуацію до приїзду поліції. Після перевірки з'ясувалося, що граната була бойовою, але без запалу.

Все обійшлося. Але слід нагадати дітям про правила поведінки з небезпечними предметами. Адже їхня природна цікавість спонукає їх до небезпечних експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити їм наслідки подібних дій, навчити правил поведінки у таких ситуаціях.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;
  • приносити предмет додому, у табір, до школи.

Необхідно відійти подалі і негайно повідомити поліцію або дорослих про знахідку.

Поради керівнику закладу освіти

У воєнний час може бути багато випадків телефонних повідомлень про мінування приміщень та виявлення підозрілих предметів, що можуть виявитися вибуховими пристроями.

На такий випадок пропонуємо заходи попереджувального характеру:

  • посилити пропускний режим при вході і в'їзді на територію закладу, пильнувати системи сигналізації і відеоспостереження;
  • проводити обходи території закладу і періодичну перевірку складських приміщень на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;
  • організувати проведення спільних із працівниками цивільного захисту, правоохоронних органів інструктажів і практичних занять з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних подій.

У разі виявлення підозрілого предмета працівниками чи здобувачами закладу освіти потрібно негайно повідомити правоохоронні органи, територіальні органи управління з питань цивільного захисту.

До прибуття оперативно-слідчої групи керівник закладу освіти повинен дати вказівку співробітникам знаходитися на безпечній відстані від знайденого предмета.

У разі потреби – евакуйовувати людей згідно плану евакуації. Потрібно забезпечити можливість безперешкодного під'їзду до місця виявлення підозрілого предмету автомашин правоохоронних органів, співробітників територіальних органів управління з питань цивільного захисту, пожежної охорони, невідкладної медичної допомоги, служб експлуатації, забезпечити присутність осіб, що знайшли знахідку, до прибуття оперативно-слідчої групи.

У всіх випадках керівник закладу освіти дає вказівку не наближатися, не чіпати, не розкривати і не переміщати підозрілу знахідку, фіксує час її виявлення.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяОккупанты не атакуют Покровск в лоб: раскрыта тактика противника
Следующая статьяРынок новых авто в сентябре: TOYOTA RAV-4 и RENAULT Duster лидируют среди покупателей