Дніпровським бібліотекам та музеям планують передати понад 800 книг серії «Реабілітовані історією»

15

Дніпрі міськрада розгляне проєкт рішення про прийняття у комунальну власність книг серії «Реабілітовані історією». Їх планують передати з майна, що належить до спільної власності територіальних громад Дніпропетровської області.

Про це журналісти Dnipro.media дізналися з проєкту рішення Дніпровської міської ради.

Що передбачає проєкт

Проєктом рішення пропонують надати згоду на прийняття матеріальних цінностей — книг серії «Реабілітовані історією» — у власність Дніпровської міської територіальної громади.

Після прийняття книги мають передати на баланс комунальних закладів та підприємств міської ради. Вони повинні оформити акти приймання-передачі та внести зміни до бухгалтерського обліку.

Куди передадуть книги

Книги планують розподілити між чотирма міськими закладами та підприємствами:

  • КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» — 471 книга;
  • КЗК «Музей спротиву Голодомору» — 125 книг;
  • КП «Музей історії Дніпра» — 205 книг;
  • КЗК «Дніпровський Будинок мистецтв» — 31 книга.

Загалом ідеться про 832 книги.

Що відомо про підстави рішення

У документі зазначено, що проєкт підготували на підставі законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».

Також у проєкті посилаються на рішення Дніпропетровської обласної ради від 6 травня 2026 року №599-29/VIII та лист департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради від 25 червня 2026 року.

Коли рішення набуде чинності

Якщо депутати підтримають проєкт, рішення набуде чинності з дня його оприлюднення.

Контроль за виконанням планують покласти на заступницю міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директорку департаменту гуманітарної політики Ксенію Сушко та профільну комісію міськради з питань освіти, культури, молоді та спорту.

Читайте також: У Дніпрі психоневрологічний центр для дітей приєднають до «Солоного лиману»: що кажуть в облраді

The post Дніпровським бібліотекам та музеям планують передати понад 800 книг серії «Реабілітовані історією» appeared first on Dnipro.media.

Предыдущая статьяБуданов: Пока идет война, политические процессы на паузе. Об этом говорит Конституция
Следующая статьяУ Дніпрі помер відомий фотокореспондент