710 тис. українців були у безпідставному «розшуку»: чи треба звертатись до ТЦК

15

710 000 громадян України знято з безпідставного «розшуку» у застосунку Резерв+. Проблему вже вирішено цю проблему. Побачити свій оновлений статус можна після повторної авторизації, без візиту в ТЦК.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передає редакція сайту 056.

Після купи звернень застосунок Резерв+ звернув увагу на прогалини у реєстрі Оберіг. Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку у обліку військовозобов'язаних.

"Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення", — написала вона.

Чому громадяни мали такий статус

Якщо людина порушувала правила військового обліку — наприклад, ігнорувала «повістки», ТЦК зверталось до Національній поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Згідно з законодавством такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

Так, статус «в розшуку», безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно. Якщо вас зняли з «розшуку», до ТЦК звертатись не потрібно.

"На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактору. А без Резерв+ виправити їх було б майже неможливо.

Завдяки цифровізації ми усі разом маємо більше можливостей, щоб це змінити", — зазначила Черногоренко.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяБоевую ванну отправили на штурм: путинская армия снова опозорилась на фронте. ВИДЕО
Следующая статьяДніпрі «завірусилася» гра Hamster Kombat: у чому її сенс та небезпека