Телескоп Gemini North на Гаваях зробив у інфрачервоному спектрі фотографію Юпітера. Цей знімок є найякіснішим зображенням планети, яке будь-коли робили із Землі, повідомляє Gemini Observatory.
Вчені застосували методику "вдалі зображення" для досягнення високої роздільної здатності знімка. Ця методика прибирає ефект розмитості від перегляду через атмосферу Землі.
Так, цей метод передбачає отримання декількох знімків планети та збереження лише тих частин зображення, де вплив атмосфери перебуває на мінімальному рівні. Коли всі "вдалі знімки" збираються у мозаїку – з’являється чіткість, що виходить за рамки лише одного знімка.
Читайте також: Вчені показали найдетальнішу в історії мапу Місяця
Інфрачервоне світло має більшу довжину хвилі, ніж звичне видиме світло. Інфрачервоне світло використовується для того, щоб робити зображення через туманність і тонкі хмари на вершині атмосфери Юпітера. Так науковці можуть краще проаналізувати, як функціонує планета.
Читайте також: Вчені знайшли найближчу чорну діру – вона за 1000 світлових років від Землі
Це зображення Юпітера зробили в межах програми дослідження планети за участі телескопу Hubble та космічного апарату Juno, який обертається навколо Юпітера.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube