Блекаут на Дніпропетровщині: через обстріли знеструмлено насосну станцію, промислові об’єкти, лікарні та домівки

11

Вночі окупанти атакували "шахедами" енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини. Внаслідок знеструмлена одна з насосних станцій водоканалу «Дніпро-Західний Донбас».

Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук та "Міненерго".

Постраждало обладнання однієї з підстанцій. У Павлоградському та Синельниківському частково знеструмлювались промислові і побутові споживачі. Енергетикам вже вдалося заживити інфраструктуру, триває підключення електроенергії до домівок.

"Ворог продовжує атакувати енергооб’єкти промислової Дніпропетровщини. Уночі внаслідок ворожої дронової атаки відключилась підстанція 330 кВ НЕК «Укренерго» в м. Павлоград Дніпропетровської області. Сталася пожежа, пошкоджено енергетичне обладнання.

При цьому знеструмились понад 53 тисячі побутових споживачів у Павлограді та прилеглих районах, а також промисловість – завод та сім шахт. На момент атаки у шахтах під землею перебували понад 1000 працівників. Людей на поверхню не виводили – шахти та завод було заживлено за резервною схемою.

Пізніше підстанцію заживлено від дизель-генератора. Пожежу ліквідовано, споживачів електроенергії частково заживили. Однак через ненадійність схеми підключення о 8-й ранку споживачі, яких було заживлено, знову знеструмлювалися", — повідомилили в Міненерго.

Наразі у Павлограді та прилеглих територіях без напруги близько 30 тисяч абонентів. Без води — 10 тис. абонентів, це десь 34000 жителів міста Тернівки. Тривають відновлювальні роботи.

"Енергетики та комунальні служби роблять усе можливе, аби якомога швидше все відновити. Впевнений у найскорішому відновленні постачання електроенергії та, відповідно, водопостачання, невдовзі. Зберігайте стійкість та спокій. Підтримуйте одне одного. Все буде добре!", — написав Лукашук.

Джерело: 056.ua