Чудо природи: у мертвій зоні Дніпропетровщини з’явилося життя

20

Рідкісні червонокнижні рослини розквітли на техногенних землях Дніпропетровщини.

На відвалах Криворіжжя, що на Дніпропетровщині, зацвіли рідкісні червонокнижні рослини. Ці території, які раніше використовувалися для промислової діяльності, після припинення експлуатації поступово повертаються до природного стану. Фахівці Криворізького ботанічного саду НАН України повідомляють про появу там ранньоквітучих трав'янистих рослин, серед яких талабан пронизанолистий, роговик п'ятитичинковий, костянець зонтичний та ломикамінь трипальчастий — рідкісний вид, занесений до Червоної книги України.

Ломикамінь трипальчастий: рідкісний гість на Дніпропетровщині

Ломикамінь трипальчастий (Saxifraga tridactylites) є рідкісним видом для Дніпропетровської області. Його поява на техногенних територіях свідчить про здатність природи до відновлення навіть у складних умовах. Як пояснюють фахівці, на таких ділянках рослини менше піддаються впливу людської діяльності, що сприяє їхньому поширенню.

Відновлення природи на техногенних територіях: приклад голонасінника одеського

Співробітники ботанічного саду також навели приклад успішного відновлення популяції голонасінника одеського — реліктового виду, включеного до Червоної книги України.

"Протягом кількох років на одному з відвалів проводилися спостереження за висадженими рослинами цього виду. Результат експерименту вражає: штучно створена популяція збільшилася більш ніж у 15 разів", — зазначили фахівці.

Поява рідкісних червонокнижних рослин на техногенних територіях Дніпропетровщини підкреслює важливість збереження та відновлення природних екосистем навіть у зонах, що зазнали значного антропогенного впливу. Це свідчить про потенціал природи до самовідновлення та необхідність подальших досліджень у цій сфері.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяЗеленский: удар по Кривому Рогу — это терроризм, Украине нужно больше систем ПВО
Следующая статьяРоссияне продолжают обстреливать объекты украинской энергетики, — Зеленский