Дніпрі «завірусилася» гра Hamster Kombat: у чому її сенс та небезпека

24

У Дніпрі та в інших містах України швидко набрала популярність гра Hamster Kombat, яка запускається через Telegram-bot. У ній користувачам потрібно заробляти монети за тицяння по екрану та пересилати запрошення знайомим. Вона дає теоретичну змогу отримати дохід, проте має російський слід.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Наразі дана гра перебуває на другому місці за популярністю після Notcoin в Telegram Apps Center. Помішані на ній користувачі кожні три години заходять в гру і тицяють по екрану. Розсилають запрошення всім знайомих, просять запустити "хом'яка".

Так вони шукають легких грошей та намагаються заробити. Адже у роликах на YouTube та TikTok обіцяють змогу отримувати 1 тисячу доларів за день. Грати можна довго — загалом є 9 рівнів, щоб їх досягти потрібно накопичити 100 мільйонів монет.

Розробники заявили що це гра для потенційного заробітку криптовалюти. В ній розподіл токенів (аірдроп) відбувається не у вигляді дропа накопичених монет, а шляхом майнінгу. "Тому важливо прокачувати “profit per hour”, а не збирати багато монет на аккаунті". Цікаво, що гравців запевнили, що можна буде вивести кошти десь через три місяці, коли вийде застосунок гри.

У чому полягає небезпека популярної гри Hamster Kombat

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України SPRAVDI підтвердив, що тапалка з віртуальним хом'яком може бути небезпечною для гравціа, адже має російський домен. Hamster Kombat зареєстрований RU-CENTER Group – одним із найбільших реєстраторів доменних імен і хостинг провайдерів, що входить у холдинг РБК.

Позаяк російські компанії зобов’язані зберігати на серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх силовикам на вимогу, це становить загрозу для українців. Так ворог може використати особисті дані українців, які грають в цю гру, без їхнього контролю для невідомих цілей.

Існують інші ризики, пов’язані з легким заробітком в інтернеті. Ось деякі з них:

  • кіберзлочинці можуть використовувати фішингові атаки або методи соціальної інженерії для крадіжки ваших логінів, паролів або ключів до криптовалютних гаманців;
  • ви можете витратити значну кількість часу і зусиль на нереальні можливості, які не приносять очікуваного доходу. Це може відволікати від справжніх можливостей кар’єрного зростання та розвитку;
  • багато новачків не мають достатнього розуміння ринку та механізмів торгівлі. Це може призвести до прийняття погано обдуманих рішень і втрати грошей.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статья710 тис. українців були у безпідставному «розшуку»: чи треба звертатись до ТЦК
Следующая статьяВсе колонии переполнены: в Украине открыли новый лагерь для российских военнопленных