Ворог продовжує весняний етап наступу на Україну.
Поки суттєвих загроз для обласних центрів — Дніпра, Харкова та Сум немає, але ситуація складна, бо противник нарощує сили для наступальних дій під час нового етапу. Про це повідомив військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та ексзаступник начальника Генштабу Ігор Романенко для ТСН.ua
Він вважає, що за час який ще є у путіна, він намагається якомога далі просунутися для захоплення Донецької та Луганської областей.
"Наразі фіксується тактичне просування противника на Запоріжжя та прагнення дістатися до кордонів Дніпропетровської області", — каже він.
Також ворог вже давно активізував свої потужності у смузі Курщини, Сумщини та частково Бєлгородщини.
Етапи наступу
Наступальні потуги та збільшення інтенсивності бойових дій, це частина першого весняного етапу наступу противника. Наступний — може розпочатися у липні.
«До другого етапу ворог проведе призов строковиків. Буде зроблено відповідну заміну і з вже підготовлених бійців формуватимуть бойові підрозділи. Також противник набирає контрактників для подальшої відправки на фронт. Щомісяця противник відправляє на війну 40-50 тисяч осіб та вишукує найманців по світу, які готові воювати за великі гроші. Все це свідчить про посилення ресурсів для можливих наступальних дій», — зауважує Ігор Романенко.
Він каже, що поки не відомо, яке саме місто України може стати ціллю для противника під час літнього етапу наступу. Другий етап розширеного наступу російських військ можливий, але він напряму залежить від ефективності чи провалу першого, весняного етапу.
Слід бути готовими до наступу на Київ, який ворог може здійснити восени під прикриттям військових навчань у білорусі, як це вже було у лютому 2022 року.
Генерал-лейтенант додає, що усі подальші кроки Путіна, залежатимуть від того, як себе будуть поводити наші колишні союзники — американці, чи діючі — європейці. Буде мовчання з їхнього боку — терор та наступ будуть продовжуватися.
«За будь-яких умов, маємо розраховувати на власні сили. Нам треба у прискореному режимі проводити справедливу і ефективну мобілізацію, переводити економіку на військові рейки, посилити відповідальність громадян у питаннях захисту держави. Тобто сподіватися виключно на власні сили. І всі ці заходи потрібно проводити якомога швидше, щоб не стало запізно», — зазначив Романенко.
Джерело: 056.ua