Фейковий «масований удар»: нова інформаційна атака від росії

8

Сьогодні інформаційний простір України знову заполонили тривожні повідомлення. Російська пропаганда поширює фейкові новини про «особливо масований» ракетно-бомбовий удар по українських містах. За даними Головного управління розвідки Міноборони України, ці заяви — частина інформаційно-психологічних операцій Кремля, які спрямовані на залякування та деморалізацію українців, передає редакція сайту 056.

Під виглядом офіційних заяв української розвідки пропагандисти розсилають панічні повідомлення через соцмережі та месенджери. У них навіть зберігаються типові для таких фейків граматичні помилки. У ГУР наголошують, що це лише спроби ворога, який не може здолати Україну на полі бою, атакувати моральний дух суспільства.

Залякування замість ракет: чому паніка — це теж зброя

Окрім фейків, російські пропагандисти намагаються використати заяви про закриття кількох іноземних посольств в Україні для розхитування настроїв. Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, це свідчить про чергову хвилю інформаційного тиску на українців.

Він підкреслив, що плани ворога щодо обстрілів були відомі заздалегідь: Росія готувалася до атак у холодний сезон, накопичувала ракети, дрони та готувала авіацію. Однак українці вже знають, як діяти у випадку загроз. Паніка — це саме те, чого добивається ворог, але свідомість і підготовка залишаються нашими найсильнішими аргументами.

Як не стати жертвою фейків?

1. Довіряйте лише офіційним джерелам, таким як Повітряні сили чи ГУР.

2. Ігноруйте панічні повідомлення в соцмережах, особливо ті, що містять грубі помилки або виглядають непереконливо.

3. Завжди плануйте свій маршрут до безпечного місця під час повітряної тривоги.

4. Пам’ятайте, що Україна готова до дій ворога, і його плани не залишаються без протидії.

Замість паніки — стійкість. Це найкраща відповідь ворогу, який хоче нас зламати.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяДействия союзников Украины могут привести к их серьезной геополитической неудаче — СМИ
Следующая статьяКак защитить смартфон на морозе: несколько практических советов