Внутрішня записка Держдепартаменту США, написана перед поїздкою Держсекретаря Майка Помпео в Україну цього тижня, закликала його запевнити Київ, що адміністрація Дональда Трампа переслідує "одну місію" в Україні, пише УНІАН.
Це була спроба розвіяти сумніви, які з’явилися через політичні підходи, які тепер під питанням в ході процесу імпічменту американського лідера. Записка, яка опинилася в розпорядженні Foreign Policy, ретельно натякає на проблеми, які зараз лежать в основі процедури імпічменту.
Читайте також: Помпео: РФ и Украина должны сами решить конфликт
Хоч команда Трампа переслідувала давні американські політичні пріоритети в Україні, такі як боротьба з корупцією й просування демократії на тлі української потреби оборонятися від агресії Росії, люди з оточення Трампа переслідували абсолютно іншу мету, яка навіть суперечила офіційній політиці.
Вони тиснули на уряд України, вимагаючи почати розслідування проти політичного опонента Трампа, затримуючи критично важливу військову допомогу для української армії.
"Попри зміни в керівництві посольства й політичну невизначеність, наша команда лишається твердою, орієнтованою на результат й зосередженою на досягнення цілей української Революції гідності й зміцнити інтереси США в регіоні", – йдеться в записці для Помпео.
"Ваше підтвердження підтримки нашої давньої двопартійної політики щодо України буде не лише важливе для українців, а й наголосить нашому посольству й широкій зовнішньополітичній спільноті США, що ми дійсно одна команда, яка переслідує одну місію в Україні, яка служить американському народу", – йдеться в документі.
Прибувши в Київ у п’ятницю, Помпео хотів запевнити український уряд, що США підтримують Україну, попри політичний шторм, який охопив Вашингтон.
Але його команда в Держдепартаменті пильно стежила за сигналами й для себе. Після зустрічі з представниками української влади, він зустрівся також з працівниками посольства США.
Читайте також: Держсекретар Помпео відвідав Київ – із якою метою?
Він провів неформальну розмову й зробив кілька "селфі" з персоналом. У посольства в Києві немає повноцінною посла вже більше шести місяців.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube