У Дніпрі планують затвердити Комплексну програму соціального захисту мешканців міста на 2027–2031 роки. На її реалізацію протягом п’яти років передбачили понад 3,5 млрд грн із бюджету міської громади.
Про це йдеться у проєкті рішення Дніпровської міської ради.
Що пропонують змінити
Депутати мають розглянути зміни до рішення міськради від 23 червня 2021 року, яким затвердили чинну програму соціального захисту на 2022–2026 роки.
Проєкт передбачає продовження програми ще на п’ять років — до кінця 2031 року. Сам документ пропонують викласти у новій редакції.
Рішення про попередні зміни до програми, ухвалені у 2021–2026 роках, мають втратити чинність. Нове рішення планують запровадити з 1 січня 2027 року.
Скільки коштів планують спрямувати
Загальний обсяг фінансування програми становить 3 млрд 503 млн 652 тис. грн.
За роками кошти розподілили так:
- 2027 рік — 625 млн грн;
- 2028 рік — 668 млн грн;
- 2029 рік — 702,1 млн грн;
- 2030 рік — 736,3 млн грн;
- 2031 рік — 772,2 млн грн.
У фінансовому плані весь зазначений обсяг передбачено в бюджеті Дніпровської міської територіальної громади. Водночас документ дозволяє залучати субвенції, гранти, благодійні внески та інші джерела, не заборонені законодавством.
На що передбачили гроші
Програма охоплює соціальний захист ветеранів війни та праці, людей з інвалідністю, мешканців, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також оздоровлення дітей і молоді пільгових категорій.
Серед передбачених заходів:
- адресна та одноразова матеріальна допомога;
- соціальне обслуговування та реабілітація;
- підтримка ветеранських і громадських організацій;
- надання спеціалізованих транспортних послуг;
- організація оздоровлення та відпочинку дітей;
- безоплатне харчування і продуктові набори;
- підтримка міських соціальних установ;
- поховання самотніх та бездомних людей;
- допомога родинам та окремим пільговим категоріям.
Допомога постраждалим від російських атак
Окремим пунктом передбачили адресну матеріальну допомогу мешканцям Дніпра, чиї будинки або квартири були зруйновані чи пошкоджені внаслідок російської агресії після 24 лютого 2022 року.
На цей напрям планують спрямувати:
- 36,1 млн грн у 2027 році;
- 38,6 млн грн у 2028 році;
- 40,5 млн грн у 2029 році;
- 42,6 млн грн у 2030 році;
- 44,8 млн грн у 2031 році.
Ще від 45 млн грн у 2027 році до 55,9 млн грн у 2031 році щороку передбачають на адресну допомогу людям, які опинилися у складній життєвій ситуації.
Підтримка літніх людей і ветеранів
У програмі передбачено фінансування міського проєкту «Університет третього віку». На нього планують виділити 12,4 млн грн у 2027 році, поступово збільшивши фінансування до 15,4 млн грн у 2031 році.
На реалізацію грантової програми «єРобота» для ветеранів, членів їхніх сімей та інших визначених категорій передбачили від 17,3 млн до 21,5 млн грн на рік.
Також документ містить виплати, компенсації, допомогу на лікування, реабілітацію, придбання ліків, ремонт житла та організацію поховань для окремих категорій мешканців.
Остаточно програму мають затвердити депутати Дніпровської міської ради.
Читайте також: У Дніпрі хочуть витратити 35,5 млн євро на термомодернізацію 88 комунальних будівель
The post Міськрада Дніпра планує затвердити нову програму соцзахисту з бюджетом у 3,5 млрд грн appeared first on Dnipro.media.

