Настала Трійця 2024: як відзначити і що заборонено робити

36

Трійця (або Зелена неділя) це є одним із найголовніших християнських свят та дванадесятим для православних, тобто входить до найважливіших дат візантійського богослужебного калкалендаря.

Редакція сайту 056 розкаже, як відзначити і що заборонено робити.

Свято носить іще такі назви: П’ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя. Дата свята залежить від відзначення Великодня, а тому є змінною.

Цього року дата свята припадає на 23 червня у вірян східного обряду. Християни західного обряду будуть відзначати цей день, більш ніж на місяць раніше, а саме 19 травня.

Наступного, 2025 року, Трійцю, як і Пасху, віряни обох обрядів святкуватимуть в один день. Якщо Великдень буде 20 квітня, то Зелена неділя відповідно 8 червня.

Історія свята

Трійця присвячена подіям, описаним у Біблії. Згідно зі Святим Письмом, після Великодня учні Христа зібралися на горі, де на них зійшов Святий Дух. Апостоли заговорили різними мовами й отримали дар проповідування. Після цього вони розійшлися в різні країни і стали поширювати християнство світом.

В Україні Трійця відзначається з давніх часів і з великим розмахом. У це свято всі люди вдягали найошатніший і найгарніший одяг, прикрашали себе і дім зеленню та збирали дикі букети. Потім чекали, поки задзвенить церковний дзвін. Усі від дітей до старих йшли на богослужіння, вітаючи по дорозі знайомих зі святою неділею.

Дуже любили Трійцю українські дівчата. Вони збиралися на посиденьки з подругами, де обговорювали плітки, займалися ворожіннями, плели вінки і сподівалися приворожити наречених.

Прийнято до свята збирати цілющі трави — пижмо, мати-й-мачуху, чебрець, мелісу. З рослин українці заварюють лікувальні чаї, а залишки зелені засушують на зиму. А в селах на Трійцю святили колодязі, для чого запрошували додому священика.

Що можна та не можна робити на Трійцю

На Трійцю у церквах відбуваються святкові літургії, під час яких відправляються молитви за померлих та про порятунок.

Будинки прикрашаються зеленими травами та гілками дерев. З давніх часів Трійця вважається символом розквіту природи та початком нового життя.

Традиційно вважається, що трави та зелень захищають житло від нечисті й негараздів. А лікарські рослини, зібрані в цей день, мають особливу силу для зцілення хворих.

На Трійцю існують деякі заборони та обмеження, які мають дотримуватися згідно зі стародавніми традиціями:

  • Не можна займатися прибиранням будинку або працювати, оскільки це вважається великим гріхом.
  • Заборонено стригтися та проводити косметичні процедури.
  • Не варто плести, в’язати або вишивати.
  • Категорично заборонено працювати на землі (копати, висаджувати рослини, косити траву, обрізати або рубати дерева), оскільки це може принести біду та негаразди, порушивши спокій землі в її святковий день.
  • Не рекомендується купатися в річках і озерах через вірування у вируючу нечисту силу, яка може забрати людину на дно в цей день.
  • Святкування весілля вважається неприпустимим, але на Троїцькі гуляння можна свататися.
  • Не рекомендується гуляти поодинці в лісі або на полях, оскільки нечисті сили можуть заплутати дорогу подорожньому.
  • У святковий день не слід виявляти негативні емоції, лаятися або лихословити. Заборонено сваритися, висловлювати претензії та провокувати конфлікти.
  • Не слід заздрити та ображатися.

Прикмети Зеленої неділі

На Трійцю існують деякі повір’я та звичаї, пов’язані з природою і долею людини:

Омитися росою в день Трійці — це віриться, що це збереже здоров’я і красу.

Трави, зібрані в день Трійці, вважаються цілющими. З їх допомогою можна готувати настої для лікування протягом усього року.

Гілку берези, зірвану в цей день, розміщують на підвіконні як оберіг від злих духів.

Незаміжні дівчата рекомендується бути привітними з усіма, щоб швидше знайти собі пару.

У цей день не рекомендується купатися, оскільки вважається, що русалки можуть втопити.

Якщо Трійця виявиться дощовою — це вважається передвісником багатого врожаю і великої кількості грибів.

Сонячна погода в день Трійці передбачає спекотне та сухе літо.

Веселка в день Трійці вважається добрим знаком, який обіцяє щастя у домі.

Привітання з Трійцею 2024 у прозі

Нехай Свята Трійця супроводжує вас на усіх шляхах життя й оберігає від горя, нещастя і злих думок. Бажаю міцного здоров’я, благополуччя в сімейних справах та кар’єрі, удачі в будь-яких починаннях. Хай Бог пошле все, чого ви забажаєте!

Цей день — час, коли важливо забути минулі образи та заповнити своє серце любов’ю та добром. Пробачте всім, хто вас образив. Нехай ваш дім наповниться добробутом і щастям. Вітаю зі святом Трійцею!

Вітаю зі святом Трійці, чистим і світлим, як сонячний промінь! Бажаю нам всім миру та щастя у повсякденних справах, добра й взаємного розуміння в сім’ї, любові та покори в серці, здоров’я та легкості в тілі, натхнення та гармонії на душі, а також добрих надій та світлих почуттів у кожній миті нашого життя!

Нехай цей день принесе світло у ваш світ і тепло у ваш дім. Бажаємо вам завжди зустрічати свята в колі великої та дружної родини. Щастя, тепла і миру.

З Трійцею вас вітаю! Нехай це свято засяє яскравими кольорами радості та добра. Бажаємо, щоб ваші серця були наповнені теплом і взаєморозумінням. Нехай кожен день вашого життя буде як світле свято Трійці.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяПлан, надежный как швейцарские часы: аналитики вычислили, как Китай захватит Тайвань без единого выстрела
Следующая статьяНа Харьковском направлении в течение суток враг потерял 82 человека