Відсьогодні можлива перереєстрація транспортних засобів у смартфоні. А документи та номерні знаки отримати у зручне відділення Укрпошти.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на МВС.
Це найреволюційніша цифрова послуга в Дії. Вона доступна для легкових авто, мотоциклів та мопедів. А договір купівлі-продажу онлайн можуть укласти тільки фізичні особи.
Як продати та купити авто онлайн
Продавцю необхідно авторизуватись у застосунку Дія, згенерувати QR-код та поділитись ним із покупцем. Далі особа, яка хоче придбати транспортний засіб, має виконати такі дії:
- залишити наявний номерний знак або забронювати новий зі спеціальною серією DI;
- при замовленні нового номерного знаку, обрати платну чи безкоштовну комбінацію;
- обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку;
- вказати відділення Укрпошти чи адресну кур’єрську доставку для отримання номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
- підтвердити правильність введених даних;
- оплатити послугу.
Далі відомості про продавця, покупця та автомобіль автоматично перевіряються засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Якщо авто знаходиться в розшуку, наявні обмеження чи обтяження, договір не укладається. Про це система автоматично згенерує повідомлення.
Після успішної перевірки, формується договір купівлі-продажу, який підписують покупець та продавець за допомогою Дія.Підпис. Підписані документи надходять до сервісного центру МВС. Адміністратор закріплює обрані номерні знаки та видруковує свідоцтво про реєстрацію авто за новим власником. Готовий пакет документів працівник ДП «ІНФОТЕХ» передає до Укрпошти. А поштовий оператор направляє на вказану замовником адресу.
"Договір купівлі-продажу заповнюється впродовж 24 години з початку формування. Анулювати його можливо тільки до моменту підписання. Також наголошуємо, що у застосунку Дія доступний виключно перший продаж авто упродовж поточного року", — звернули увагу в МВС.
Якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в Дії. Якщо замовляли нові номерні знаки, керувати автомобілем можливо тільки після їхнього отримання поштовим оператором.
"Ми пройшли довгий шлях, аби інтегрувати цю послугу в Дію: підготували нормативну базу й автоматизували доступ до реєстрів, де без участі адміністраторів здійснюються необхідні перевірки", — зазначили в МВС.
Джерело: 056.ua