Шевченківський районний суд Дніпра 6 серпня продовжив розгляд справи, у якій обвинуваченими є народний депутат України Микола Тищенко та експравоохоронець Богдан Писаренко. Суд продовжив їм запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання до 4 жовтня 2026 року.
Про це повідомляють журналісти Dnipro.media, які були присутні у залі суду.
У засіданні брали участь суддя Наталія Юдіна та потерпілий — ветеран Дмитро Мазоха.

Через відеозв’язок долучилися Микола Тищенко, Богдан Писаренко та їхні захисники Євген Солодко і Віталій Кацідим. Так само дистанційно брали участь представник потерпілих Ігор Волошин і прокурор Наталія Дубчак. Вона тимчасово замінювала прокурора Якова Слісаренка, який був відсутній із поважних причин.

Запобіжні заходи продовжили на 60 діб
Засідання почалося з розгляду клопотань сторони обвинувачення про продовження запобіжних заходів Миколі Тищенку та Богдану Писаренку ще на 60 діб.
Прокурор підтримала клопотання та попросила залишити обвинуваченим процесуальні обов’язки. За позицією обвинувачення це необхідно для належного розгляду справи та запобігання можливому впливу обвинувачених на перебіг процесу.
Представник потерпілих Ігор Волошин також підтримав клопотання. Він зазначив, що покладені судом обов’язки дисциплінують учасників і допомагають проводити засідання.
Що заявили адвокати обвинувачених
Захисник Миколи Тищенка Євген Солодко просив відмовити в продовженні запобіжного заходу. За його словами, поведінка підзахисного під час розгляду справи була належною.
Адвокат також заявив, що прокурор не навела нових доказів, які б підтверджували збереження визначених раніше ризиків. На думку захисту, підстав для продовження обов’язків немає.
Захисник Богдана Писаренка, Віталій Кацідим, висловив аналогічну позицію. Він наголосив, що його підзахисний не пропускав засідань і не намагався затягувати процес.
Адвокат назвав аргументи прокуратури шаблонними. За його словами, ризики можливого переховування, впливу на потерпілих і свідків або перешкоджання кримінальному провадженню мають бути підтверджені конкретними фактами.
Богдан Писаренко підтримав позицію свого захисника.
Вислухавши учасників процесу, суддя Наталія Юдіна задовольнила клопотання сторони обвинувачення. Запобіжні заходи щодо Миколи Тищенка та Богдана Писаренка продовжили до 4 жовтня 2026 року.
Суд дослідив заяву Богдана Писаренка
Після розгляду клопотань суд продовжив дослідження матеріалів кримінального провадження.
У суді оголосили заяву Богдана Писаренка, написану у 2024 році після інциденту, який став підставою для обвинувачення Тищенка та Писаренка у нападі на ветерана Дмитра Мазоху та його дитину.
У заяві Писаренко стверджував, що під час конфлікту Дмитро Мазоха нібито поводився агресивно, використовував ненормативну лексику та погрожував працівникам поліції.
Захисник Писаренка Віталій Кацідим попросив суд визнати цю заяву недопустимим доказом. Адвокат звернув увагу, що документ не був підписаний і датований, а з матеріалів справи, за його словами, неможливо встановити його походження та обставини отримання.
Євген Солодко підтримав позицію колеги.
Представник потерпілих Ігор Волошин повідомив, що утримається від оцінки клопотання. Він пояснив це тим, що не отримав чіткої відповіді, чи писав Богдан Писаренко цю заяву.
Позиція потерпілого та прокурора
Дмитро Мазоха заперечив проти вилучення заяви з матеріалів провадження. За його словами, документ містить початкову версію подій, викладену невдовзі після інциденту.
«Якщо зіставити це письмове пояснення з відео та іншими свідченнями, зрозуміло, що воно містить недостовірну інформацію», — сказав Дмитро Мазоха.
Прокурор також попросила суд відмовити у задоволенні клопотання захисту. Вона зазначила, що заява може мати значення для кримінального провадження та для оцінки процесуальної поведінки обвинуваченого.
Захист Писаренка у відповідь наголосив, що сторона обвинувачення не пояснила, які саме обставини, викладені в обвинувальному акті, підтверджує або спростовує цей документ.
Суддя Наталія Юдіна повідомила, що надасть правову оцінку заяві та клопотанню захисту під час ухвалення рішення у справі.
Які ще матеріали розглянули
Під час засідання суд продовжив оголошувати документи щодо проведених обшуків і вилучених речей.
Зокрема, дослідили постанову про визнання речовими доказами мобільного телефона, годинника, 171 550 доларів США та 150 тисяч євро, вилучених за місцем проживання Миколи Тищенка.
Також оголосили зміст ухвали Печерського районного суду Києва від 8 липня 2024 року. Згідно з нею, слідчий суддя дозволив вилучення телефону iPhone. Водночас у частині годинника та грошей у задоволенні клопотання відмовили, оскільки слідство не обґрунтувало їхнього доказового значення для цього кримінального провадження.
Після цього суд перейшов до дослідження інших протоколів обшуків і переліків вилученої техніки.
Коли відбудеться наступне засідання
Наступне засідання у справі Миколи Тищенка запланували на 19 серпня 2026 року.
На попередньому засіданні суд розглядав відеозапис обшуку квартири Миколи Тищенка у Києві. Його захисники заявляли про можливі процесуальні порушення під час проведення слідчої дії.
Читайте також: Справа Миколи Тищенка в Дніпрі: хронологія подій
The post Суд у Дніпрі продовжив запобіжний захід нардепу Тищенку до 4 жовтня appeared first on Dnipro.media.
