Світлова інсталяція «Душа» на 110-річчя Дніпровського художнього музею: коли можна подивитись

50

Дніпровський художній музей святкує 110-річчя. З цієї нагоди проходить виставка робіт митців зі всієї України, а також працює унікальна світлова інсталяція «Душа».

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Дніпра.

Дніпровський художній музей один із найстаріших в Україні. До свята будинок скарбів отримав понад 160 подарунків від митців зі всієї країни. Проте найпомітніший — світлова інсталяція «Душа», яка прикрашатиме фасад будівлі з настанням темної пори до 26 травня. Її втілила компанія Kabluka Light&Digital Sculptures by Expolight.

«Керівництво музею запросило мене з нагоди 110-річчя установи до себе в гості. До свого сорому, я раніше в ньому ніколи не був. Побачив, які в ньому є скарби мистецтва. І мені прийшла ідея створити інсталяцію, яка буквально проливає світло на наш музей, привертає до нього увагу. Інсталяція зроблена з дуже технологічного лазеру, розробленого нашою командою, і світлових, скляних, крафтових лінз.

Саме ця інсталяція «Душа» цієї осені братиме участь у Zurich Design Week. Презентує Україну у Швейцарії на одному із найпрестижніших заходів з дизайну. Ця робота є відображенням світла душі українського народу, його творчості, неповторності. Є живою та постійно різною, як вираження духу та чуттєвості», — прокоментував засновник, арт-директор студії світлового дизайну Kabluka Light&Digital Sculptures by Expolight Микола Каблука.

Напередодні 110-річчя музей анонсував ініціативу «110 подарунків на 110-річчя музею». Відгукнулись митці з усієї України і надіслали набагато більше, ніж 110 подарунків. Станом на зараз їх 165, і вони продовжують надходити.

«Дніпровський художній музей може похизуватися ще одним неперевершеним подарунком — виставкою трьох поколінь. Це роботи Григорія Чернявського (діда, нашого земляка) із фондів Дніпровського художнього музею. А син і онук надали свої твори для виставки», — прокоментувала заступниця начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кудряшова.

Отже, унікальну інсталяцію на фасаді ДХМ можна подивитись в будь-який день до 26 травня з 20.00 до 23.00, а унікальні колекції музею впродовж місяця з середи по неділю з 10.00 до 17.30.

Джерело: 056.ua

Предыдущая статьяНеподалік Дніпра помітили величезну ящірку з Червоної книги України
Следующая статьяВ России беспилотник сдали в пункт приема металлолома