Департамент екологічної політики Дніпровської міської ради оголосив тендер на послуги з ліквідації амброзії полинолистої агрохімічним методом. Очікувана вартість — 3,4 млн грн.
Про це журналісти Dnipro.media дізналися з повідомлення про тендер.
Амброзія полинолиста — небезпечний карантинний бур’ян, який є потужним алергеном: пилок амброзії викликає важкі алергічні реакції, включаючи астму.
У повідомленні про тендер вказано, що переможець має ліквідувати зарості амброзії на площі 178 451 квадратний метр. Замовник поки що не розмістив технічне завдання на 2026 рік. У технічному завданні з аналогічного тендеру 2025 року вказано, що «при виконанні послуги має використовуватись засіб для проти амброзії та пилепригнічення Unimag (Юнімаг) або еквівалент, який не є гербіцидом». Також вказано, що цей препарат за класифікацією ВООЗ належить до IV клас небезпечності, тобто, є малотоксичним.
Вартість послуги з ліквідації амброзії у Дніпрі зросла, починаючи з 2021 року, більш ніж удвічі: з близько 1,5 млн грн у 2021 році до 3,4 млн — у 2026-му. У 2022 та у 2023 роках такі тендери не проводилися.

У 2021, 2024 та 2025 роках переможцем проведених у Дніпрі тендерів на послуги з ліквідації амброзії був ФОП Денис Коробкін, зареєстрований у Київській області.
У 2021 році в одному з двох оголошених тоді тендерів перемогло київське ТОВ «Зігравай», власником якого Денис Коробкін був з 2017 року по 2024-й. Зараз власницею підприємства є Наталія Коробкіна, зареєстрована за тією ж адресою, що й Денис Коробкін. А теперішній директор ТОВ Руслан Масненький вказаний як ФОП–субпідрядник в інформації про тендер, проведений у 2025 році.
У тендерах на послуги з ліквідації амброзії щороку вказується різна площа, на якій підрядник має проводити роботи:
- у 2021 році — 124,13 кв. м;
- у 2024 році — 139, 4 кв. м;
- у 2025 році — 1833 кв. м;
- у 2026 році — 178,4 кв. м.
У тендерах 2024 та 2025 років ФОП Денис Коробкін був єдиним учасником.
Читайте також: Комунальне підприємство з Кривого Рогу пропонує 750 тис. грн за бізнес-тренінги
Слідкуйте за новинами Дніпра на Dnipro.media.
The post У Дніпрі пропонують 3,4 млн грн за ліквідацію амброзії appeared first on Dnipro.media.

