День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – державне свято і вихідний день в Україні, який у 2016 році прийшов на зміну радянському святу День перемоги.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлений відповідно до закону "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Святкування Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог щодо складних сторінок минулого, повідомляє Корреспондент.net.
Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу. У цей день німецька військова авіація бомбила Львів та інші міста. Із 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.
Читайте також: Наша велика перемога попереду: Карфаген московської імперії має бути зруйнований
Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили свої домівки. На повні руїни були перетворені понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тис. сіл.
Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об'єднаних Націй вони воювали в складі армій Великобританії і Канади – 45 тис. осіб, Польщі – 120 тис., СРСР – близько 6 млн, США – 80 тис. і Франції – 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебувало близько 100 тис. осіб.
У цей день шанується пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність і бойове братство всіх Об'єднаних Націй – як держав, так і бездержавних тоді народів.
Читайте також: "Нагадує дуже дивний карнавал": Лозниця розповів, як "Нічні вовки" та проросійські громадяни у Берліні святкують День Перемоги
Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ пам'ятних днів.
Також був перенесений акцент від історії військових дій на історії конкретних людей, від святкування відмовляються на користь пам'яті.
У цьому році до Дня пам'яті і примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня Український інститут національної пам'яті починає всеукраїнську безстрокову акцію "Сімейні історії війни". Щоб узяти участь в акції, українцям пропонується опублікувати свою розповідь в будь-якій соціальній мережі під хештегом #РодінніІсторіїВійні і додати до тексту фотографію члена сім'ї, чиєю історією ви ділитеся.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube