Зеленському та його «слугам» заманулося витратити 56 мільйонів на нову русифікацію наших дітей – В’ятрович

274


Максим Бужанський

Сьогодні, 30 квітня, на наш гуманітарний комітет Верховної Ради (уже вдруге за час карантину!) виносять скандальний законопроєкт Бужанського №2362. Той самий, який ревізує норми законів про мову та про освіту і зриває перехід на українську мову навчання учнів 5–11 класів, які досі навчалися російською. Засідання відбудеться об 11-й годині в кімнаті 1016 на Садовій, 3а, і я прошу небайдужих депутатів прийти й допомогти відхилити цей ганебний законопроєкт.

Не лише громадськість й опозиція, але й міністерства освіти та фінансів, бюджетний комітет виступають проти цього законопроєкту. Адже він суперечить рішенню Конституційного суду про мовні норми закону про освіту, цілям освітньої реформи й до того ж потребує негайних витрат у сумі 56 мільйонів гривень на друк підручників та інших матеріалів російською мовою. Це офіційні цифри від МОНу, яке за три роки провело величезну підготовчу роботу.

Читайте також: Боротьба триває: атаку "слуги" на мову вдалося відбити

Вдумайтеся: в час, коли уряд урізає в рази критично важливі видатки на освіту, культуру й науку під приводом боротьби з коронавірусом, нам пропонують витратити 56 мільйонів гривень на нову русифікацію наших дітей!

Але річ не в Бужанському. А річ у Зеленському та його адміністрації, які непублічно, але наполегливо пропихають цей русифікаторський законопроєкт. Хоча твердили "яка різниця, якою мовою". Причому для них достатньо навіть не підтримки комітетом законопроєкту, а рішення на кшталт "хай визначається зал".

Читайте також: Кремль використовує російську мову як геополітичну зброю та знаряддя відновлення імперії

Я закликаю колег по гуманітарному комітету не лише проголосувати проти, але й окремим пунктом вказати на недоцільність розгляду цього проєкту на пленарному засіданні.

Шановний пане Зеленський і "слуги народу"! Я розумію, із 1 вересня українські діти просто навчатимуться українською мовою, і відіграти це назад буде неможливо. Але Вам "яка різниця"? Залиште у спокої мову. Не вносьте в суспільство розкол і провокації. Не руйнуйте освітньої реформи й не викидайте десятків мільйонів гривень для втілення московських мрій. Займіться краще економікою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяЕврокомиссия начала производство против Польши из-за скандального закона о судебной системе
Следующая статьяКоронавирус в Днепре: свежая статистика на вечер 29 апреля