Більше мільярда молодих людей можуть втратити слух через навушники

85

Більше мільярда молодих людей можуть втратити слух через навушники

Сьогодні навушники стали звичним аксесуаром мільйонів молодих людей, які можуть годинами слухати музику, сидячи у транспорті чи прогулюючись вулицями. Однак дослідники попереджають: любов молоді до прослуховування гучної музики може довести приблизно третину з них до часткової чи повної втрати слуху.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі BMJ Global Health, інформує UAINFO.org.

За даними ВООЗ, близько 430 мільйонів людей у ​​світі страждають від втрати слуху, з них 34 мільйони – діти. Глухота давно перестала бути переважно віковою проблемою, і з кожним роком зростає кількість молодих людей, які частково або повністю втратили здатність чути.

Читайте також: У США розпочнуть тестування першої у світі вакцини проти наркотичної залежності

Основною причиною невродженої глухоти дослідники називають любов молодих людей до використання навушників та відвідування місць із гучною музикою – наприклад, нічних клубів. Згідно з результатами попередніх досліджень, користувачі навушників нерідко викручують гучність до 105 децибелів, тоді як допустимим рівнем вважається 75-80 децибелів – і то протягом дуже короткого періоду часу.

Наразі вчені зібрали дані 33 досліджень англійською, французькою та іспанською мовами, у яких взяли участь 19046 осіб віком від 12 до 34 років, які користувалися навушниками або відвідували місця з гучною музикою довше, ніж рекомендують лікарі. Виявилося, у «зоні ризику» втрати слуху – 24 відсотки підлітків і 48 відсотків молодих людей, що з огляду на приблизну чисельність молодого населення планети становить понад мільярд людей.

Читайте також: Колупання в носі може довести до хвороби Альцгеймера

Звичайно, отримані дані не можна назвати абсолютно точними, адже різні дослідники застосовували різні методики, а на відсоток молодих людей, «викритих» у неправильному використанні навушників, міг вплинути демографічний розподіл населення у вивченому регіоні.

Проте навіть найскромніші оцінки у пів мільярда людей виглядають тривожними, адже втрата слуху знижує дієздатність людини та може призвести до тяжких психічних наслідків. У зв'язку з цим дослідники закликають приділяти більше уваги профілактиці втрати слуху: розповідати дітям, як правильно користуватися навушниками, стежити за відвідуванням підлітками закладів із гучною музикою, наскільки можна уникати галасливих місць і більше часу проводити в тиші.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяСнігопади та морози: як довго вони триватимуть в Україні
Следующая статьяВ россии мобилизованные выходят на митинги и отказываются воевать в Украине из-за лжи своего командования