ФСБ була проти обміну бійців «Азову» на Медведчука, але Путін наполіг, – The Washington Post

133

ФСБ була проти обміну бійців "Азову" на Медведчука, але Путін наполіг, – The Washington Post

Президент Росії Володимир Путін схвалив найбільший з початку війни обмін полоненими між Росією та Україною наприкінці вересня всупереч запереченням Федеральної служби безпеки РФ. У силовому відомстві були стурбовані реакцією росіян на звільнення бійців полку "Азов" взамін на одного проросійського політика і кума глави РФ Віктора Медведчука. Але диктатор наполіг на своєму.

Про це пише The Washington Post з посиланням на слова українських та американських чиновників, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Джерела заявили, що у відомстві побоювалися громадської критики через співвідношення кількості звільнених українців та росіян, оскільки перших було майже вчетверо більше. А також – типу задіяних українських солдатів – пропагандисти охрестили "азовців" "жорстокими неонацистами" – та ролі особистості Медведчука.

"ФСБ була категорично проти. Вони усвідомили наслідки того, як угода виглядатиме для громадськості", – сказав український держслужбовець на умовах анонімності.

Високопосадовець Держдепартаменту США заявив, що звільнення Медведчука показало його важливість для Путіна.

Читайте також: На їжу давали 30 секунд: звільнений морський піхотинець Діанов розповів, як росіяни мучать полонених голодом

"Показово, що Путін вирішив обміняти свого дружка та одного зі своїх давніх довірених осіб в Україні Медведчука на героїв Маріуполя. В Україні дуже святкували повернення цих доблесних бійців додому і дуже лаялись в Москві, щоб побачити, що справді турбує Путіна", – сказало джерело.

А дослідник Росії та автор майбутньої біографії Путіна "Цар з волі випадку" Ендрю Вайс побачив у цьому кроці лояльність диктатора та вірність старим друзям.

"Відомо, що у Путіна є дуже сентиментальна жилка, і він залишається вірним людям, термін придатності яких минув. Медведчук вважався лояльною до Кремля людиною та гарною точкою доступу для російського впливу", – сказав він.

Як виявилося, ФСБ справді правильно передбачили ситуацію. День обміну, 22 вересня, президент України Володимир Зеленський оцінив як "перемогу нашої держави", після чого Кремль зазнав рідкісної критики з боку прихильників кривавої політики російського диктатора. Публіка гнівно засудила звільнення українських захисників.

"Звільнення… гірше за злочин… і гірше за помилку. Це небачена дурня", – написав у соціальних мережах окупант, колишній ватажок бойовиків "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков).

Читайте також: У ГУР розповіли, кого Росія хотіла зробити "президентом" та "спікером" ВР після "захоплення" України

Ситуація для Путіна погіршилася ще й тим, що обмін стався на другий день після оголошення ним "часткової" мобілізації. Ці дві новини одночасно змусили повірити росіян у невдачі своєї країни на фронті. Крім того, під сумнівом опинилася "стратегічна мудрість" лідера.

"Те, що командири "Азова" тепер мають відпочивати в Туреччині до кінця спецоперації (війни в Україні. – Ред.) як умови їхнього обміну, – це трохи знущання", – процитувало видання блогера-націоналіста Дмитра Селезньова.

Журналісти підтвердили, що посередником на переговорах був російський олігарх Роман Абрамович. Він тісно спілкувався з директором ФСБ Олександром Бортниковим та керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Кілька місяців Абрамович літав до Ер-Ріяду та Москви для укладання угоди. Американські та українські чиновники вважають, що таким чином Абрамович хоче покращити своє становище на Заході.

Таку ж мету мав наслідний принц Саудівської Аравії, який хотів покращити свої позиції після вбивства журналіста Джамаля Хашоггі. Він направив до Росії свою особисту команду охорони та літак, щоб забрати полонених.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяВчитель — герой сучасності під час війни: понад 900 педагогів захищають Україну в лавах ЗСУ
Следующая статьяДержала куклу в окровавленных руках: в рф девушка устроила антивоенный перформанс