«Ганебно критикують жертв російської агресії»: The Times назвала Amnesty International «пропагандистами Путіна»

20

"Ганебно критикують жертв російської агресії": The Times назвала Amnesty International "пропагандистами Путіна"

Британська газета The Times назвала "путінськими пропагандистами" правозахисну організацію Amnesty International, яка втрапила у скандал через звіт про те, що ЗСУ нібито наражають на небезпеку мирних жителів, перебуваючи в межах населених пунктів.

Про це сказано в редакційній колонці The Times, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Автори матеріалу підкреслюють, що Amnesty International цього тижня рішуче взялася знищити довіру до себе, слугуючи рупором для російської пропаганди. Доповідь цієї організації, котра звинуватила Збройні сили України у створенні небезпеки для цивільного населення, викликала величезне обурення.

Видання зазначає, що юридичні зобов'язання згідно з Женевською конвенцією щодо захисту цивільного населення під час війни — "це зовсім не те, що звинувачувати та очорнювати жертв агресії, чим займається Amnesty".

"Не дивно, що український офіс групи, з яким не консультувалися, засудив ці передбачувані висновки, тоді як російське посольство в Лондоні охоче їх відтворило", — пише The Times.

Читайте також: Аmnesty International заявила, що ЗСУ наражають на небезпеку мирне населення, в ОП відповіли

Автори пригадали схожий випадок, який трапився 1945-го року. Тоді британська пацифістка Віра Бріттeн не хотіла вірити новинам про табори смерті, організовані нацистами в Європі. Вона заявляла, що такі повідомлення поширюють, аби відвернути увагу від бомбардування союзними військами німецьких міст.

У The Times зазначили, що така позиція Бріттeн виявилася невідповідною часу. Такими ж у газеті назвали висновки Amnesty International. Зазначається, що вони позбавленими розуміння того, як ведеться війна в Україні. Звіт організації не висвітлив те, що цивільні потрапляють під удар в першу чергу через те, що російські війська атакують, окуповують і використовують українські населені пункти як майданчики для зберігання зброї та атак.

Водночас українські військові перебувають у містах та селах, бо намагаються одночасно давати відсіч загарбникам та допомагати мирним жителям евакуюватись.

"Правозахисна благодійна організація ганебно критикує жертв російської агресії", – сказано в статті. Звітом про ЗСУ Amnesty International знищила довіру багатьох людей до себе та послужила при цьому "мегафоном для пропаганди режиму Путіна".

Читайте також: Amnesty International відзначилися ще однією скандальною заявою

У газеті також розкритикували поведінку генсека Amnesty International Агнес Калламар, котра звинуватила в критиці звіту "тролів", перетворивши таким чином дискусію на фарс.

"Генеральний секретар Агнес Калламар поскаржилася, що групу розкритикували в соціальних мережах, начебто це вона була якоюсь ображеною стороною, і що її легковажний фейлетон про Україну має статус священного писання", — зазначає The Times.

"У будь-якій поважній міжнародній організації Калламар після такого звіту та заяв пішла б з посади. Однак Amnesty International це вже не врятує", – пише видання.

"Колись шанована гуманітарна організація Amnesty тепер демонструє жалюгідну байдужість до гніту. Виявивши свою м'якість до злочинності та м'якість щодо фашизму, вона повинна мати порядність піти зі сцени", — вважають автори The Times.

Газета також закликала своїх читачів не жертвувати цій організації свої гроші.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube