Китайська аерокосмічна науково-промислова корпорація (CASIC) провела перші успішні запуски транспортної системи, аналогічної до Hyperloop Ілона Маска. Тест було проведено з використанням повнорозмірної пасажирської капсули.
Як повідомляє South China Morning Post, інженери провели серію з трьох випробувальних запусків капсули на магнітній підвісці (надпровідні магніти або електродинамічна підвіска, EDS) в Датуні, провінція Шаньсі, інформує UAINFO.org.
Швидкість капсули досягла 50 кілометрів на годину. Планується, що капсули наступного покоління перевозитимуть пасажирів та вантажі зі швидкістю 1000 кілометрів на годину або навіть швидше у «майже» вакуумній трубі.
Читайте також: Китай запустив перший у світі екологічний пасажирський поїзд
Якщо все піде за планом, то транспортна мережа такого типу стане найшвидшою наземною транспортною системою у світі.
Засновник SpaceX Ілон Маск вперше представив ідею Hyperloop (систему вакуумних тунелів, в яких рухаються високошвидкісні потяги) ще в 2012 році та створив компанію Boring, щоб втілити цю ідею в життя. Проте проєкт досі не реалізований, тому що компанія зіткнулася з низкою технічних та фінансових проблем.
Читайте також: Hyperloop представила вокзал для магнитных грузовых поездов будущего. ВИДЕО
Чи означає це, що Китай може невдовзі стати лідером у галузі «вакуумних» перевезень, першим у світі досягнувши історичної мети? Час покаже.
Слід зазначити, що Китай нині має найбільшу у світі мережу високошвидкісних залізниць загальною довжиною понад 42000 кілометрів. Також уряд країни має амбітні плани щодо збільшення максимальної швидкості своїх поїздів до 400 кілометрів на годину в найближчі два роки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube