Щороку 16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту, які також відомі як "кіборги". Українські військовослужбовці, які протягом тривалого часу боролися за аеропорт, відзначилися надзвичайною відвагою, стійкістю та мужністю.
Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. OBOZREVATEL пропонує згадати, які факти стали основою пам'ятної дати, інформує UAINFO.org.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак опублікував у Telegram фотографію зруйнованої диспетчерської вежі Донецького аеропорту. Він зазначив, що бетон не витримав, але люди, котрі захищали свою країну, вистояли.
"16 січня. День пам‘яті кіборгів. Люди вистояли, не витримав бетон. Нація незламних. Саме тому ми переможемо", – написав Єрмак.
Всеукраїнський День пам'яті кіборгів було встановлено за ініціативою українських воїнів, які захищали Донецький аеропорт. Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року і закінчилися після повного руйнування старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери та медики.
Найзапекліші бої за ДАП припали на січень 2015 року. 13 січня від постійних танкових та артилерійських обстрілів впала диспетчерська вежа, що стала символом оборони аеропорту.
20 січня терористи "ДНР" скористалися перемир'ям для евакуації вбитих та поранених та підірвали новий термінал, внаслідок чого загинули 58 українських воїнів. 22 січня вцілілі захисники залишили термінал, але багато хто був поранений і взятий у полон.
Про захисників Донецького аеропорту знято фільми Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги. Герої не вмирають" (2017) та Леоніда Кантера та Івана Яснія "Добровольці Божої Чети" (2015). Крім того, "кіборгам" присвячено пам'ятну монету Національного банку України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube