Фахівців NASA спантеличила знахідка, виявлена на фотографії, зробленій марсоходом Curiosity на 3709-й день перебування на Марсі. На знімку вдалося зафіксувати камінь незвичного сірого кольору, який суттєво вирізняється на тлі червоної планети.
Дослідники уже назвали його Pau Baru та висловили декілька теорій щодо того, як він міг опинитися там. Одна із них припускає, що цей камінь впав на планету, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"Це незвичайний сірий камінь, який може бути залишком матеріалу вище на горі Шарп або може бути метеоритом. Ми проаналізували кілька метеоритів за останні 10 років, але їх не так багато, щоб ми не могли радіти від думки про новий", – написала планетарний геолог Кетрін О'Коннелл-Купер.
Новознайдений камінь, як і попередні метеорити, має темний та блискучий вигляд на вкритій пилом червоній планеті.
Команда, що керує марсоходом Curiosity найближчими днями має намір спробувати проаналізувати Pau Baru та визначити його склад і можливе походження.
Curiosity досліджує кратер Гейла, просуваючись вгору по схилах масивної центральної гори кратера, гори Шарп. Однією з областей інтересу тут є геологічне утворення під назвою Marker Band, яке О'Коннелл-Коппер раніше описувала як "тонку темну смугу, походження якої незрозуміле". Таємничий камінь, виявлений на фото, якраз розташований під смугою Marker Band.
Як відомо, 2014 року Curiosity знайшов на Марсі залізні метеорити, які згодом отримали назву Lebanon I та Lebanon II. Ширина першого з них сягала 2 метрів.
2016 року Curiosity також виявив на поверхні Марса об'єкт невідомого походження розміром з м'яч для гольфу. Тоді аналіз знахідки, яку назвали Egg Rock, засвідчив, що це нікель-залізний метеорит.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube