Оборонний кластер BRAVE1 зареєстрував понад 820 розробок за 7 міс.

77

Оборонний кластер BRAVE1 зареєстрував понад 820 розробок за 7 міс.

Кластер оборонних технологій BRAVE1 за сім місяців існування зареєстрував понад 820 розробок, з яких більш ніж 80 отримали фінансування на загальну суму в $1,5 млн, повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Є морські дрони, роботи, системи РЕБ, автономні турелі та багато інших розробок", — написав Федоров на своїй сторінці у фейсбуці у вівторок.

За його даними, за сім місяців з часу заснування кластера з 820 поданих розробок 390 набули статусу BRAVE1, 446 пройшли військову експертизу і понад 80 отримали фінансування на загальну суму в $1,5 млн.

Федоров уточнив, що 20% усіх розробок припадає на безпілотники, 17% — на наземні дрони, по 7% — на системи захисту і безпеки військ, а також системи автоматизованого управління, зв'язку та захисту інформації, 5% — на системи РЕБ і 44% — на інші напрями.

Як повідомлялося, Мінцифри на базі Українського фонду стартапів (USF) запустило оборонний кластер BRAVE1 для підтримки інноваційних розробок в оборонному секторі країни. Платформа створена для об'єднання як підприємців, що мають ідеї та розробки, так і підприємців, готових інвестувати в їхній розвиток. На гранти у фонді було передбачено понад 100 млн грн, однак у 2024 році BRAVE1, як очікується, отримає фінансування з держбюджету 1,5 млрд грн і зможе збільшити обсяг грантів.

Співзасновниками BRAVE1 виступили Мінцифри, Міністерство оборони, Генеральний штаб Збройних Сил України, Рада національної безпеки і оборони, Міністерство зі стратегічних галузей промисловості та Міністерство економіки. Вони підписали меморандум про взаємодію та підтримку в рамках проєкту, мета якого — постачання на озброєння та передача для фронту передових українських технологічних рішень для створення переваги над ворогом і перемоги, комплексна підтримка українських розробників у галузі інноваційних оборонних технологій та розвиток сфери для перетворення України на світового лідера defense tech.

Предыдущая статьяМВФ застерігає Україну від створення державного холдингу, що об’єднуватиме всі держпідприємства
Следующая статьяХакерська атака на «Київстар»: чи відновлено зв’язок в Україні