Середня довжина чоловічого пеніса в стані ерекції протягом останніх 29 років збільшилася на 24%. Тенденція до збільшення розмірів була помічена в усьому світі.
Про це свідчать результати дослідження групи науковців, які опубліковані в Всесвітньому журналі чоловічого здоров'я, пише Stanford Medicine. Вчені під керівництвом доктора медичних наук, професора урології Стенфордського медичного університету Майкла Айзенберга зібрали дані із 75 досліджень, проведених між 1942 і 2021 роками, у яких йшлося про довжину статевого члена 55761 чоловіка, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.
За словами Айзенберга, збільшення розмірів може свідчити про вплив навколишнього середовища. Наприклад, забруднювачі навколишнього середовища або посилення сидячого способу життя спричиняють зміни, пов'язані з репродуктивною системою чоловіків.
Зазначається, що чимало досліджень вивчають зміни в репродуктивному здоров'ї чоловіків. Зокрема, протягом тривалого часу спостерігається зниження кількості сперматозоїдів і рівень тестостерону. Є також більша кількість вроджених вад у чоловіків, таких як гіпоспадія, коли отвір для уретри не знаходиться на кінчику статевого члена, і крипторхізм, коли яєчка не опускаються належним чином.
Довжина статевого члена також може бути наслідком таких змін. Науковці припускали, що розмір може зменшитися через той самий вплив навколишнього середовища.
"Ми провели мета-аналіз, у якому вивчили всі звіти, наскільки нам відомо, про довжину пеніса. Ми розглянули довжину в спокійному, розтягнутому станах та при ерекції, і створили одну велику базу даних вимірювань. Те, що ми виявили, сильно відрізнялося від тенденцій в інших сферах чоловічої фертильності та здоров'я. За останні 29 років довжина статевого члена в ерегованому стані збільшується в середньому з 4,8 до 6 дюймів (з 12,2 до 15,2 сантиметрів, — УНІАН)", — розповів Айзенберг.
Він зауважив, що збільшення відбулося за відносно невеликий проміжок часу. Це свідчить про те, що з організмом відбуваються потужні зміни.
"Будь-які загальні зміни в розвитку викликають занепокоєння, оскільки наша репродуктивна система є однією з найважливіших частин людської біології. Якщо ми бачимо такі швидкі зміни, це означає, що з нашим тілом відбувається щось потужне. Ми повинні спробувати підтвердити ці висновки, і якщо вони підтвердяться, ми повинні визначити причину цих змін", — зазначив професор.
За словами фахівця, на гормональну систему людини може впливати низка факторів, зокрема хімічні речовини, такі, як пестициди або засоби гігієни.
"Ці хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи — їх багато — існують у нашому середовищі та в нашому раціоні. Оскільки ми змінюємо конституцію нашого тіла, це також впливає на наше гормональне середовище. Вплив хімічних речовин також вважається причиною раннього статевого дозрівання хлопчиків і дівчаток, що може вплинути на розвиток статевих органів", — каже Айзенберг.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube