Шведські вчені провели лонгітюдне дослідження за участю студентів та з’ясували, що звичка затягувати з виконанням завдань міцно пов’язана з депресією, поганим сном, постійними болями та фінансовими труднощами.
Дослідники набрали 3525 студентів із восьми університетів Стокгольма та його околиць та попросили їх заповнювати анкети кожні три місяці протягом одного року, пише NV, інформує UAINFO.org.
Результати показали, що більш високі рівні прокрастинації були пов'язані з дещо сильнішими симптомами депресії, тривоги та стресу вже через дев'ять місяців.
Студенти з більш високим рівнем прокрастинації також частіше повідомляли про інвалідизуючий біль у плечах або руках, гіршу якість сну, більшу самотність і великі фінансові труднощі.
Зв'язок зберігся, навіть коли вони зробили поправку на вік, стать, рівень освіти батьків та попередні фізичні та психічні діагнози.
При цьому автори наголошують на тому, що їм нарешті вдалося встановити причинно-наслідковий зв'язок між звичкою відкладати все на потім та різноманітними наслідками.
Раніше вчені вже наголошували на зв'язку між прокрастинацією і поганим станом здоров'я, але не було зрозуміло, що з цього виникало першим.
Оскільки попередні опитування враховували ситуацію лише за один короткий проміжок часу, деякі дослідники дотримувалися погляду, що погане самопочуття може бути причиною неорганізованості респондентів.
Шведське дослідження має покласти край цим суперечкам.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube