Російські хакери атакували американських вчених-ядерників. Йдеться про кібернапади, які сталися минулого літа.
Як пише Reuters, хакерська група з РФ Cold River атакувала три ядерні дослідницькі лабораторії в США. Це підтвердили п'ять експертів із кібербезпеки, інформує UAINFO.org з посиланням на Кореспондент.net.
"У період із серпня по вересень, коли президент Володимир Путін дав зрозуміти, що Росія буде готова використовувати ядерну зброю для захисту своєї території, Cold River націлився на Брукхейвенську (BNL), Аргоннську (ANL) та Ліверморську національні лабораторії імені Лоуренса (LLNL). Хакери, створювали фальшиві сторінки входу для кожної установи та надсилали електронні листи вченим-ядерникам, щоб змусити їх розкрити свої паролі", – сказав старший віцепрезидент з розвідки американської фірми з кібербезпеки CrowdStrike Адам Мейєрс.
Читайте також: За атаками хакерів на транспортні компанії України та Польщі стоїть розвідка РФ – ЗМІ
Наголошується, що представники всіх лабораторій відмовилися від коментарів. Але за словами дослідників кібербезпеки та західних урядовців, Cold River активізувала свою хакерську кампанію проти союзників Києва після вторгнення в Україну.
Зокрема, цифровий бліц проти американських лабораторій стався, коли експерти ООН увійшли на захоплену окупантами ЧАЕС, щоб оцінити ризик радіаційної катастрофи через обстріл поблизу.
Згідно з інтерв'ю, проведеним дев'ятьма фірмами, що займаються кібербезпекою, Cold River вперше потрапила в поле зору фахівців із розвідки після атаки на міністерство закордонних справ Великобританії у 2016 році. Reuters відстежило облікові записи електронної пошти, використані в його хакерських операціях у період з 2015 по 2020 рік, до ІТ-фахівця у російському місті Сиктивкар – столиці Республіки Комі.
Читайте також: Хакера, який зламав Еда Ширана та продав його невидані пісні в Інтернеті, знайшли та покарали
"Це одна з найважливіших хакерських груп, про які ви ніколи не чули. Вони беруть участь у прямій підтримці інформаційних операцій Кремля", – додав Мейєрс.
Також зазначається, що західні чиновники вважають владу Кремля світовим лідером у галузі хакерських атак. За їхніми словами, керівництво країни-агресора використовує кібершпигунство, щоб стежити за іноземними урядами та галузями. Москва, звичайно, заперечує свої хакерські операції.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube