Секрети народження зірок. Телескоп Джеймс Вебб надіслав нові фото туманності Оріону

149

Секрети народження зірок. Телескоп Джеймс Вебб надіслав нові фото туманності ОріонуНові знімки телескопа Джеймс Вебб (Фото:NASA)

Космічна обсерваторія Джеймс Вебб зробила знімки туманності Оріона, які допоможуть вченим розкрити деталі формування зірок і планетних систем.

На нових знімках зображене космічне середовище в туманності Оріона, схоже на ранню Сонячну систему, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Оскільки більшість туманності заповнена зоряним пилом, астрономам вкрай складно вивчати те, що відбувається всередині неї.

Але завдяки знімкам телескопа Джеймс Вебб, який може фіксувати віддалені космічні об'єкти у інфрачервоному діапазоні, вчені отримали можливість подивитися крізь хмари пилу.

«Ці нові спостереження дозволяють нам краще зрозуміти, як масивні зірки трансформують газопилову хмару, в якій вони народжуються», ㅡ заявила астрофізик Західного університету Елс Пітерс.

Читайте також: Вчені вперше показали туманність Тарантула на знімку "Вебба": неймовірна деталізація

Сфотографована туманність розташована у сузір'ї Оріона на відстані близько 1350 світлових років від Землі. Нові знімки є найбільш докладними і чіткими в історії космічних спостережень.

На зображеннях також можна знайти безліч структур усередині туманності, враховуючи проплід, ㅡцентральну протозірку, оточену диском з пилу і газу, в якій формуються планети.

Читайте також: Не так, як ми гадали. Астрономи з’ясували, як утворилися зірки у нашій галактиці

«Ми ніколи не могли побачити найдрібніші деталі того, як міжзоряна матерія структурована у цих середовищах, і з’ясувати, як планетні системи можуть формуватися у присутності цього жорсткого випромінювання. Ці зображення розкривають міжзоряне середовища планетарних систем», ㅡ пояснила доцент Інституту просторової астрофізики (IAS) у Франції Емілі Хабар.

Крім цього, у центрі туманності Оріона вчені виявили трапецієподібне скупчення молодих масивних зірок, які утворюють хмару пилу та газу з інтенсивним ультрафіолетовим випромінюванням.

Для розуміння того, як формуються зоряні системи, ученим треба буде дослідити вплив цього випромінювання на середовище.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Предыдущая статьяНаслідки ворожих ударів по Дніпропетровщині: ситуація в регіоні станом на вечір
Следующая статьяДепутатам, что призвали к отставке путина грозит роспуск