Коли ворог використовує "хибну ціль", невідомо, чи вибухне ця ракета, чи просто розіб'ється об землю.
Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що означають формулювання "хибна ціль" і "постріл РЕБ", які часто можна побачити в моніторингових каналах під час повітряних тривог і ударів РФ по Україні. Він наголосив, що самі по собі РЕБ не стріляють, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Читайте також: 57 із 70 ракет і дронів: стало відомо, скільки сили ППО збили ворожих цілей та основний напрямок удару
"Я не знаю, чому звучить "вистрілив РЕБ". Може, малося на увазі, що вистрілили імітатором. Є ракети, у яких в головній частині знаходиться випромінювач перешкод. Це вважається хибною ціллю. Вона створює засвічення, ставить перешкоду і прикриває ракети, що летять поруч з нею. У неї немає вибухівки в головній частині, вона не вибухне. Вона просто розіб'ється об землю, як кришталева ваза, коли у неї закінчиться паливо або на тих координатах, куди її відправили. Але вона засвічує радар, і радіолокаційна станція не може визначити інші цілі. Вона їх просто не бачить. А потім, коли вони підлітають до мети, РЕБ вимикається, а там ціла купа ракет. Ось це, може, малося на увазі, що "вистрілила РЕБ", – зазначив Жданов під час ефіру на своєму YouTube-каналі.
Таким чином, за словами експерта, противник задіяв радіоелектронну боротьбу, поставив перешкоди, і "наша РЛС нічого не бачить". Візуально ціль видно, а на радарі – ні.
Читайте також: "Маємо те, що маємо": Ігнат прокоментував розслідування про ракети та літаки, які отримала РФ за газові борги
Крім того, Жданов пояснив, що таке "хибна ціль".
"Є ракети, у яких замість тротилу в головній частині ваговий макет, накритий аеробалістичним ковпаком. Ці ракети теж пускають. Відповідно, ми не знаємо, чи ця ракета вибухне, чи вона впаде, як болванка, і просто розіб'ється об землю. Тому ми змушені її збивати. Раз ми її збиваємо, ми витрачаємо на неї протиракету. Може так статися – на це постійно сподіваються в Генштабі рашистів – що ми зіб'ємо ракету, а вона виявиться хибною ціллю. А ракета з бойовою головною частиною долетить до цілі й вибухне. Але у нас, дякувати Богу, вистачає протиракет на всі цілі, які ми бачимо в небі", – резюмував експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube